AMD - disruptivní investiční příběh s výnosem 304 % za tři roky

Aktualizace: dub 12Akcie společnosti AMD byly v roce 2018 nejvýkonnějším aktivem v segmentu společností s tržní hodnotou nad 10 mld USD.


Důvodem tohoto úspěchu byla disruptivní story vedená CEO Lisa Su, která dokázala dát společnosti novou vizi a pod jejím vedením společnost doručuje produkty, které jsou konkurence schopné (a nyní již jsou některé dokonce lepší) produktům od leaderů segmentů jako je Intel, Inc. a NVIDIA Corporation


Intel, jakožto současný leader na poli CPU pro osobní a serverové počítačové jednotky, má tržní hodnotu 264 mld USD. NVIDIA, jakožto leader v gafických procesorových jednotkách, (GPU) má tržní hodnotu 111 mld USD.


AMD, které aktuálně má lepší procesory než INTEL, má stále tržní hodnotu pouze 30 mld. Na poli grafických karet společnost dohnala NVIDII a v nejlukrativnějším segmentu cloudu a hloubkového učení bude těžit ze synergie plynoucí z dodávek jak CPU tak GPU v jednom řešení.


Serverové procesory EPYC od AMD berou Intelu tržní podíl.


Když jsme na tuto skutečnost upozorňovali, společnost AMD měla tržní kapitalizaci pod 10 mld USD a před námi bylo spoustu nejistoty ohledně toho, zda nové produkty budou skutečně tak dobré, jak čekáme.


Tou dobou společnost AMD vydala konvertibilní dluhopisy. Akcie stály v té době 6 USD strike cena byla 8 USD a kupón byl 2% p.a.


Investor tak od 8 USD participoval na vývoji akcií 1k1, stejně jako by držel akcie. Navíc mu připadl každý rok kupon 2% (akcie žádnou dividendu nemají).


Byl však celou dobu chráněn a při případném neúspěchu a dalšího lopotění se společnosti (nikoli bankrotu), dostane ve splatnosti zpět svou investici + kupóny.Nicméně preferovaný scénář vyšel a na konvertibilních dluhopisech bylo možné zavřít zisk 300% během 2 let. Nebo 100% během prvních 6 měsících. Ještě jednou zdůrazním, na konvertibilních DLUHOPISECH.Graf vývoje ceny konvertibilního dluhopisu společnosti AMD.Zdůraznění slova dluhopisů je záměrné, jelikož investor podstupoval riziko spojené s investicí do dluhopisů dané společnosti, nikoliv riziko spojené s nákupem akcií, které je mnohem vyšší.
124 zobrazení
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

Phone Number: +420 777 888 999   /     Email: info@konvertibilni-dluhopisy.cz

 Business Centre

Praha 5, INVESTIČNÍ UNIVERZITA

© 2018 Investiční univerzita